Diagnoza i Terapia Psychologiczna - Psycholog Zawiercie - Elmar

Diagnoza i Terapia Psychologiczna

„Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj, idź dalej. Wszystko się kiedyś kończy” 

Winston Churchill

 

Świat nagle zwalił Ci się na głowę  ………   Czujesz ,że wszystko wymyka Ci się spod kontroli …… Masz wrażenie, że zaraz „zwariujesz”……………… Wszystkie Twoje działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów?

Prawdopodobnie przeżywasz kryzys….  Sytuacje kryzysowe towarzyszą naszemu życiu. Czasem radzimy sobie z nimi lepiej, czasem gorzej……. Martwienie się nie zabierze jutrzejszych problemów, ale na pewno zabierze dzisiejszy spokój…..

 

Życie bywa nie sprawiedliwe……   Czasem nie dostajesz nic…….. a czasem dostajesz za dużo przykrości….. Jeśli doświadczyłeś silnego stresu, rozstania, nagłej śmierci osoby bliskiej, mobbingu……. Nie dźwigaj swojego ciężaru sam.                                                                             Jeśli skrywasz ciemną  tajemnicę molestowania seksualnego, gwałtu……….. nie pozwól aby ona zawładnęła Twoim życiem.

 

Coraz częściej słyszysz o rodziny, szefa, kolegów że jesteś agresywny? Widzisz, że Twoi bliscy się Ciebie boją? Masz poczucie , że złość aż w Tobie kipi? Wszyscy Cię denerwują, „czepiają się” nie rozumieją Twoich intencji. Masz tendencje do „zachowań przemocowych” ale nie bardzo wiesz jak mogłabyś/mógłbyś się zachować inaczej.                                  Terapia dla osób stosujących przemoc skierowana jest właśnie do Ciebie, bo przemoc nie zawsze jest właściwa odpowiedzią.

Jeśli Twój partner/partnerka nadmiernie Cię kontroluje ……. jest o Ciebie bardzo zazdrosny…….  a może Cię poniża, szantażuje………. A może nawet Cię uderzył?  Żyjesz w strachu o siebie, o dzieci……. Czujesz się jak „w potrzasku”……… być może jesteś osobą doznającą przemocy ………..Nie czekaj, przyjdź po pomoc.

 

„TOPISZ SWOJE KŁOPOTY W ALKOHOLU ? Nie rób tego, one umieją świetnie pływać.”

Uzależnienie zaczyna się niewinnie. Często nic nie wskazuje na to, że wódka, butelka piwa, lub kieliszek wina pite w towarzystwie przy kolejnej okazji mogą być początkiem naprawdę groźnego uzależnienia. A może jedynie alkohol, lub inna substancja psychoaktywna pozwala Ci zapomnieć o tym, co Ci  nie wyszło, albo co jeszcze powinieneś zrobić.

W dzisiejszych czasach wchodzimy w zależność z różnymi substancjami, zachowaniami, sprzętami….. my niewolnicy zakupów, komórek, seksu, jedzenia, czy sportu……………… Zastanawiasz się czy jesteś uzależniony? Zapraszamy na diagnozę. Odzyskaj kontrolę nad własnym życiem !

Jeśli masz dosyć samotnej „walki” z przeciwnościami, lub widzisz, że bliska Ci osoba potrzebuje wsparcia w zmaganiu się z trudnościami, zapraszamy do kontaktu z psychologiem.

 

 

Współpracując w zespole specjalistów możemy zaoferować szeroki zakres pomocy i dobrać taki jej rodzaj, aby był najbardziej skuteczny.

Jeżeli :

  • przeżywasz trudności osobiste, kryzys życiowy, czujesz się zagubiony, masz niskie poczucie własnej wartości;

  • cierpisz z powodu takich problemów, jak: lęk, depresja, kłopoty w relacjach z innymi ludźmi;

  • doświadczasz problemów rodzinnych i problemów wychowawczych jako rodzic, chcesz lepiej zrozumieć swoje dziecko;

  • Twój związek przeżywa kryzys – konflikt, zdrada, rozwód, inne;

  • brakuje Ci umiejętności radzenia sobie ze stresem, masz ciągłe uczucie zdenerwowania

Jeżeli czujesz, że chcesz to zmienić, zapraszamy do Centrum Diagnozy i Terapii Psychologicznej i Pedagogicznej „Elmar”

  • Sesje terapeutyczne to regularne spotkania, prowadzone zawsze przez tego samego terapeutę.

  • Częstotliwość spotkań jest zależna od problemu jakiego dotyczą.

  • Czas trwania całej psychoterapii zależy od ustalonych celów i złożoności zagadnień, nad którymi klient i terapeuta pracują.

  • Kilka pierwszych spotkań ( na ogół są to 2 lub 3 pierwsze spotkania) ma charakter diagnostyczny, służy poznaniu aktualnej sytuacji życiowej klienta, jego planów i oczekiwań. Sesje te kończą się wspólnym zdefiniowaniem celów terapii i ustaleniem zasad współpracy.

  • Czas trwania sesji: 50 – 60 min.

Oferowana przez nas pomoc psychologiczna i psychoterapia są zgodne ze standardami Kodeksu Etyczno - Zawodowego Psychologa.

Zapewniamy poszanowanie tajemnicy zawodowej.

Pozytywne opinie na temat pracy naszych psychologów, pozwalają nam mieć nadzieję, że problem, z którym się do nas zgłaszasz będzie można rozwiązać.

Niekiedy pomoc psychologiczna wymaga wsparcia farmakologicznego. W takich sytuacjach proponujemy naszym pacjentom kontakt z lekarzem psychiatrą.